Jaglane rafaello


Choć w Święta nikt kalorii nie liczy, zdrowsza wersja rafaello na pewno znajdzie swoich zwolenników. Pomimo tego, że pralinki wykonane są z odżywczych składników, smakują łudząco podobnie do swojego pierwowzoru. Mleko kokosowe nadaje im kremową konsystencję, w środku oczywiście nie mogło zabraknąć migdała, a całość obtoczona jest w wiórkach kokosowych - nigdy nie powiedzielibyście, że te pralinki składają się głównie z kaszy. Będą idealne jako drobny własnoręcznie wykonany upominek, a także na świąteczny stół i w zasadzie na każdą inną okazję.


Jaglane rafaello

Składniki:
1 szklanka suchej kaszy jaglanej
2,5 szklanki płynnego mleka kokosowego 
50 g migdałów zmielonych
100 g wiórków kokosowych + wiórki do obtoczenia
4 łyżki roztopionego oleju kokosowego + do obtoczenia
120 g nierafinowanego cukru trzcinowego (drobnego)
40 sztuk migdałów 

Jeśli używamy migdałów ze skórką, zalać je wrzątkiem i pozostawić do czasu, aż skórka będzie łatwo odchodziła.

W międzyczasie wypłukać dobrze kaszę jaglaną i przelać wrzątkiem, by pozbyć się goryczkowego posmaku.

Kaszę zalać 2 szklankami płynnego mleka kokosowego i gotować około 15 minut, aż całe mleko zostanie wchłonięte. Wtedy dolać jeszcze pół szklanki gorącego mleka z rozpuszczonym cukrem trzcinowym. 

Garnek z kaszą zawinąć w gruby ręcznik lub kocyk i zostawić na około pół godziny. W tym czasie można obrać migdały. 

Następnie do kaszy dodać zmielone migdały, wiórki kokosowe i olej kokosowy. Wszystko dokładnie wymieszać i odstawić, aby masa się wychłodziła. 

Z chłodnej masy formować kulki (około 20-gramowe), wewnątrz każdej umieścić migdał i ułożyć je na płaskim talerzu, tak, aby się nie stykały. 

Talerz wstawić do lodówki, aby kulki nieco stwardniały, po czym obtoczyć każdą w rozpuszczonym oleju kokosowym i w wiórkach kokosowych. 

Gotowe przechowywać w lodówce w zamkniętych pojemnikach i kosztować dopiero na następny dzień.

Smacznego!


13 komentarzy :

 1. Jakie to mleko kokosowe? Takie z puszki czy z kartonika jak sojowe czy ryżowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My robimy domowe mleko z wiórków kokosowych, łatwo wtedy regulować jego tłustość, ale sprawdzi się również mleko z kartonu lub z puszki, przy czym to z puszki proponuję nieco rozwodnić, by kasza się ugotowała.

   Usuń
 2. It is my favourite sweets! I like the combination of savoury cream with chip coconut. Thanks!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rafaello do kawki jak znalazł <3 Pychotka!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. This is a really super post. Must admit that you are amid the best writer I have read. I appreciate your making the effort to discuss this class of article. formula equation

  OdpowiedzUsuń
 5. Oh my gosh!! It's very, very special. 메이저놀이터 I am so envious to have this kind of thought.

  OdpowiedzUsuń
 6. Your writing is perfect and complete. Kèo hay However, I think it will be more wonderful if your post includes additional topics that I am thinking of. I have a lot of posts on my site similar to your topic. Would you like to visit once?

  OdpowiedzUsuń
 7. I am really enjoying reading your well written articles. It looks like you spend a lot of effort and time on your blog. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work. 메이저토토사이트

  OdpowiedzUsuń
 8. I think this is an informative post and it is very beneficial and knowledgeable. Therefore, I would like to thank you for the endeavors that you have made in writing this article. All the content is absolutely well-researched. Thanks스포츠토토사이트

  OdpowiedzUsuń
 9. I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post. 먹튀검증 I am writing on this topic, so I think it will help a lot. I leave my blog address below. Please visit once.!

  OdpowiedzUsuń
 10. I've seen articles on the same subject many times, but your writing is the simplest and clearest of them. I will refer to 메이저놀이터추천

  OdpowiedzUsuń
 11. You have excellent composing abilities. I'm so delighted to locate the exact same subject I have actually been trying to find. Everybody is providing me a great deal of praises today. You're fantastic. As an author, you're so trendy due to the fact that you're such a fantastic author. Why do not you come and also see my message?바카라사이트

  OdpowiedzUsuń